اخبار
26
‏ فرم تقاضای شرکت در دوازدهمین دوره اعطای جایزه دکتر تقی ابتکار
چکیده:                                                                                                    ... ادامه »
12
نیویورک تایمز حقیقت تلخ تراریخته را افشا کرد
چکیده:   به گزارش نیویوک تایمز، ترس استفاده از محصولات دستکاری شده ژنتیکی سال هاست که نیازمند تحقیق و آمار کافی بوده است، اما یک بررسی گسترده توسط نیویورک تایمز نشان می دهد یکی از اساسی ترین حقایق این ماجرا نادیده گرفته شده است؛ اینکه: کشت محصولات دستکاری شده ژنتیکی در ایالات متحده و کانادا که بیشترین مصرف را دارند، نه تنها از شتاب کا... ادامه »
12
تاکید ابتکار بر ضرورت بهره گیری هوشمندانه از منابع جهانی برای دستیابی به اهداف ملی
چکیده:  رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: ج.ا.ایران با هوشمندی می تواند از فرصت های جهانی ضمن همراهی با حرکت های بین المللی برای حفظ محیط زیست، جهت دستیابی به اهداف ملی خود در موضوعاتی همچون اصلاح و بهینه سازی مصرف انرژی، مدیریت منابع آبی و حفظ منابع طبیعی و محیط زیست بهره گیرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست (پام)، معصومه ابتکار معاون رئیس جم... ادامه »
12
درختکاری، روشی مقرون‌به‌صرفه برای بهبود کیفیت هوا
چکیده: به گزارش ایسنا، در مطالعه گروه "حفاظت از طبیعت" (تی ان سی) آمده است که میانگین میزان ذرات معلق در هوا شامل ریزآلاینده‌ها در مجاورت یک درخت ۷ تا ۲۴ درصد کمتر است. ذرات معلق در هوا (پی ام) ذرات میکروسکپی هستند که با تنفس هوای آلوده به ریه نفوذ می کنند و به آن می چسبند. براساس این مطالعه تخمین زده می شود که آلودگی ناشی از ذرات معلق در هوا تا سا... ادامه »
15
جانباختگان محیط زیست، تحت پوشش بنیاد شهید قرار می گیرند
چکیده: به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، معصومه ابتکار در حاشیه مراسم یادبود شهدای محیط بان در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه آیا بنیاد شهید تسهیلاتی به خانواده شهدای محیط بان می دهد یا خیر؟ افزود: هماهنگی های لازم با بنیاد شهید صورت گرفته و محیط بانانی که جان خود را در راه حفاظت از محیط زیست از دست می دهند شهید محسوب می شوند. وی گفت: محیط بان مانند... ادامه »
صفحه 1 از 2اولين   قبلي   [1]  2  بعدي   آخرين