اخبار

محیط زیست ایران

12
تاکید ابتکار بر ضرورت بهره گیری هوشمندانه از منابع جهانی برای دستیابی به اهداف ملی
چکیده:  رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: ج.ا.ایران با هوشمندی می تواند از فرصت های جهانی ضمن همراهی با حرکت های بین المللی برای حفظ محیط زیست، جهت دستیابی به اهداف ملی خود در موضوعاتی همچون اصلاح و بهینه سازی مصرف انرژی، مدیریت منابع آبی و حفظ منابع طبیعی و محیط زیست بهره گیرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست (پام)، معصومه ابتکار معاون رئیس جم... ادامه »
12
درختکاری، روشی مقرون‌به‌صرفه برای بهبود کیفیت هوا
چکیده: به گزارش ایسنا، در مطالعه گروه "حفاظت از طبیعت" (تی ان سی) آمده است که میانگین میزان ذرات معلق در هوا شامل ریزآلاینده‌ها در مجاورت یک درخت ۷ تا ۲۴ درصد کمتر است. ذرات معلق در هوا (پی ام) ذرات میکروسکپی هستند که با تنفس هوای آلوده به ریه نفوذ می کنند و به آن می چسبند. براساس این مطالعه تخمین زده می شود که آلودگی ناشی از ذرات معلق در هوا تا سا... ادامه »
15
جانباختگان محیط زیست، تحت پوشش بنیاد شهید قرار می گیرند
چکیده: به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، معصومه ابتکار در حاشیه مراسم یادبود شهدای محیط بان در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه آیا بنیاد شهید تسهیلاتی به خانواده شهدای محیط بان می دهد یا خیر؟ افزود: هماهنگی های لازم با بنیاد شهید صورت گرفته و محیط بانانی که جان خود را در راه حفاظت از محیط زیست از دست می دهند شهید محسوب می شوند. وی گفت: محیط بان مانند... ادامه »
15
مراسم بزرگداشت مقام محیط بانان شهید در پایتخت برگزار شد
چکیده: به گزارش روز دوشنبه خبرنگار ایرنا مراسم سوگواری و بزرگداشت مقام شهدای محیط بان و آیین یادبود 116 شهید محیط بان و سه شهید اخیر در این حوزه به نام های پرویز هرمزی، محمد دهقان و منوچهر شجاعیان محیط بانان استان های هرمزگان و فارس عصر امروز با حضور معصومه ابتکار رئیس سازمان محیط زیست کشوری، سیدحسین هاشمی استاندار تهران و جمعی از مقامات کشوری و لشکری در ... ادامه »